Agent Vanzari

Sector 4, România

Despre noi:

 AZV - Software Dezvoltat pe Afacerea ta, este  o firma cu capital romanesc ce activează în domeniul de IT Software , dezvoltare site-uri și aplicații customizate pe nevoia clientului.

Rolul tău:

Gestionarea relației cu actualii clienți, mărirea portofelului cu noi proiecte și raportarea informațiilor în mod corect catre manager.  Acest rol implică în mod obișnuit interacțiunea directă cu clienții pentru a le prezenta produsele și serviciile, și a răspunde întrebărilor acestora.

Responsabilități:

  • Menținerea relației cu clienții.
  • Identificarea nevoilor și intereselor clienților precum și transmiterea soluțiilor adecvate pentru a satisface aceste nevoi.
  • Gestionarea responsabilitatilor administrative asignate de către manager.
  • Identificarea oportunităților și dezvoltarea strategiilor de vânzare.
  • Urmărirea, gestionarea procesului de vânzare și raportarea rezultatelor către manager.

Despre tine:

  • Absolvent studii medii sau superioare.
  • Cunostinte limba engleza (nivel mediu/avansat).
  • Abilitati in folosirea laptopului și a pachetului microsoft office.
  • Abilitati de vanzare, promovare servicii, tehnici de negociere, relationare si stabilire incredere.
  • Poate fi un avantaj experiența în domeniul asigurărilor, call center sau în orice domeniu de vânzări și relații cu clienții.
  • Motivat, perseverent cu o atitudine pozitivă, deoarece pot fi întâmpinate diverse provocări în încercarea de a încheia vânzările.
  • Flexibil și adaptabil la schimbările din piață și în comportamentul clienților.

Forma de colaborare:

  • Preferabil PFA sau SRL.

Beneficii:

  • Salariu fix plus comision din vânzări.
  • Posibilitatea de a lucra remote.
  • Flexibilitate în programul de lucru.
  • Posibilitatea de a avansa în funcție de abilitățile demonstrate.